• Doğayla Yaşıyor

  Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz

 • Temel Değerlerimize Bağlı

  Alfalar Yetiştiriyoruz

 • Güçlü Dostluklar

  Alfa Ailesinde Başlar

 • Çekirdek Alfalar

  Yarınları İnşa Ediyor

ALFA GRUP EĞİTİM KURUMLARI

Huriye Öğretmen İlkokulu

Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.

Güven ve başarı ile buyuyen Alfa Ailesi olarak bilyoruz ki:

“Her çocuğun mutlaka güçlü olduğu bir yön vardır.” Bu yaklaşımla hedefimiz çocuğumuzu; güçlü yönlerine uyandırmak, daha yüksek düşünebilme kapasitelerini açmak, bu yolda onları istekli olmaya yönlendirmek ve gelişimlerini sağlamak.Böylece sosyal değişimin kaynağı olan “eğitim” yoluyla her şeyden önce “kalbi ve zihni uyum” içinde gelişmiş “gerçek insan dünyası” oluşturmak istiyoruz.  Her çocuğun kendine özgür bir gelişim çizgisi vardır. Doğuştan getirdikleri özelliklerini ve çevreyle etkileşimlerini kendi dünyalarında harmanlayarak hayatları boyunca  benlik ve akademik çerçevelerini oluşturmaya çalışırlar.

Çocukların gelişimlerini desteklemek amacıyla bu yaşlardan itibaren deneyim odaklı eğitim felsefemizi atölye uygulamalarımızla hayata geçiriyoruz. Eğitim programımızda çocukların sosyal, duygusal, dil, öz bakım, psikomotor ve bilişsel alanlarındaki gelişimlerini destekleyen etkinlikler düzenliyoruz. Tüm etkinliklerimizde çocukların gelişim özelliklerini, yaşlarını, bireysel özelliklerini, farklılıklarını, ilgi ve gereksinimlerini dikkate alıyoruz.

Adresimiz

Yeni Batı Mahallesi 2401.Sokak No:1 Batıkent/Yenimahalle/Ankara

İletişim

Telefon: 0850 888 25 32
E-posta: bilgi@alfagrup.k12.tr